Genea.cz » 

Úvod

V České republice není k dispozici V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ jednotný celostátní SOUPIS MATRIK uložených v archivech.

Projekt Genea – soupis matrik je první etapou tvorby metainformační databáze o zdrojích genealogických informací. Databáze může obsahovat jednotný centrální soupis matrik uchovaných v archivech České republiky. Soupis matrik obsahuje informace o uložení matriky, její dostupnost, charakteristiku, časové období , index obcí a míst, informaci o dostupnosti jmenného rejstříku a další dostupné informace. Součástí soupisu je rovněž soupis míst založený na Územně informačním registru státní správy a doplněný o datovaný výskyt zaniklých nebo přejmenovaných míst. Všechna místa jsou identifikována rovněž územně zeměpisnými souřadnicemi. Cílem první etapy realizace metainformační databáze je poskytnout badatelům seznam všech matrik, ve kterých je obsaženo místo, které badatel zná pod aktuálním nebo alternativním historickým názvem. Jako doplňující informace bude přístupný seznam aktuálních matričních míst a historické zařazení míst do farností, soudních a politických okresů a krajů.

Projekt je organizován jako nekomerční a veškeré informace získané spoluprací s dobrovolníky a se státní správou jsou zpřístupněny veřejnosti zdarma.

Realizace

Pro dosažení tohoto cíle bylo založeno Občanské sdružení Genea. Projekt je prováděn v úzké spolupráci s Českou genealogickou a heraldickou společností v Praze, Moravskou genealogickou a heraldickou společností v Brně a jednotlivými řediteli státních oblastních archivů.

Projekt podporují někteří ředitelé Státních oblastních archivů tím, že poskytují sdružení Genea zdrojové soupisy matrik a pomůcky, které jsou převáděny do elektronické podoby. Občanské sdružení Genea organizuje práci členů a dobrovolných spolupracovníků. Poskytlo pro pořizování soupisu off-line aplikaci s příslušnými číselníky a distribuuje program, data a příručku s návodem jak data v aplikaci zpracovávat.

Tým databázových specialistů buduje ze získaných informací databázi, kde jsou informace propojené. Vývoj a ukládání dat provozujeme na open source databázi a na pronajmutém hostitelském prostoru.

Česká genealogická a heraldická společnost v Praze poskytla významnou finanční částku pro vybudování tohoto portálu pro start projektu. Děkujeme.

Poděkování

Chtěli bychom poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se podílejí na typování a běhu projektu, profesionálům z archivů za zpřístupnění materiálů, všem finančním přispěvatelům a podporovatelům.

Bez nich by tento projekt nikdy nebyl realizován! Děkujeme!

Zapojení se do projektu

Pokud máte i vy chuť zapojit se do projektu (od pomoci s typováním a kontrolou dat po technickou pomoc), přečtěte si níže o možnostech spolupráce.

Za projekt Genea

Tomáš Krůta


Projekt Genea 2003 je založen na nehonorované práci řady dobrovolníků. Nikdo nepobírá žádný plat. Příspěvky jsou dobrovolné a hlavním sponzorem zatím byla Česká genealogická a heraldická společnost v Praze.
Výjimku o dobrovolnosti tvoří pouze činnosti, které jsou tak úzkoprofilové, že se je nepodařilo mezi dobrovolníky najít. Jsou to čistě technické činnosti jako je programování portálu a profesionální grafika.  

Česká genealogická a heraldická komunita je relativně malá v porovnání např. s americkou či německou. Nefungují tu žádné společnosti, které by se živily různými službami pouze pro genealogy. Trh je malý a relativně chudý. Existuje pár desítek profesionálních genealogů, kteří provádějí genealogické práce na živnostenský list s různou kvalitou provedení.
Např. ve Spojených státech existují společnosti, které zajistily  ku příkladu přepis imigrantů do elektronické podoby a následně pak prodávají sady CD. Také ale existují i organizace dobrovolníků dělající totéž a nabízející tyto seznamy na internetu zdarma.

Většinu genealogické komunity v ČR tvoří laici - genealogové se zájmem o vlastní rodinu nebo rodnou obec. Svou práci dělají z čistého nadšení a zájmu o tento koníček. Obzvláště tito genealogové jsou ochotni se podělit o dílčí výsledky své práce a přidat svou malou část k velkému celku. Především z těchto dobrovolníků se rekrutují spolupracovníci projektu. Přáli bychom si, aby  mezi těmito dobrovolníky byli zástupci nejen těchto nadšených laiků, ale i profesionálů - jak z řad genealogů tak archivářů.

Pokud cítíte, že máte trochu času a chuť se podílet na obecně prospěšné věci, přečtěte si prosím následující řádky. Možná objevíte činnost, se kterou můžete přispět k dobré věci.

Jaká pomoc je potřeba?
1. Typování - tato část spolupráce byla přerušena z důvodu změny plánovaného obsahu databáze.

2. Programování serveru. Potřebujeme administrátory a programátory se znalostí  databází a PHP. Portál je vybudován na redakční systému Typo3, takže zkušenosti s tímto systémem jsou plus.

3. Grafik - pro server je potřeba grafický návrh. Stávající podobu je možné dále vylepšovat.

4. Dobrovolné přispěvatele obsahu portálu - z dlouhodobého pohledu snad nejdůležitější činnost. Kdo má zajímavé genealogické příspěvky, články, rady a návody či stránky, uvítáme jejich zveřejnění a spolupráci.

5. Finanční podpora - některé činnosti a provoz stránek bez peněz prostě nejdou. Pokud jsou k dispozici peníze na odměnu za profesionální práci, věci se hýbou podstatně rychleji. Pokud máte možnost finančně přispět na projekt, určitě je možná dohoda o vzájemně výhodné spolupráci (reklamou počínaje). Ale i drobné příspěvky dobrovolníků pomohou.

Projekt Genea je nekomerční, žádné části databáze nejsou zpoplatněny a jsou všem přístupné zdarma. Projekt udržují dobrovolníci pracující ve volném čase. Nicméně některé náklady stojí peníze, a proto budeme rádi i za finanční podporu.

Občanské sdružení Genea má založen transparentní účet u eBanky č. 2609761001/5500, na který můžete přispět jakoukoli částkou. Zobrazení pohybů a zůstatků na účtě jsou přístupné komukoli a jsou pod veřejnou kontrolou. OS Genea zveřejní každý rok výsledky hospodaření (příjmy, výdaje a výsledky hospodaření).

Pokud máte zájem o spolupráci, kontaktujte nás v tomto formuláři nebo na emailu genea@email.cz
Odpovíme na všechny dotazy!

Komentáře

56 komentáře
Standa,
19/05/2007, 21:24
Dobrý den
Je nádherné vaše nadšení , ale uvědomuje te si to - vytvořit jednotný soupis matrik , to je nadlidský úkon . je to o tom sepsat ani ne metry , ale v podstatě kylometry řad matrik srovnaných v regále . Na to budete potřebovat spousty lidí , ale jste mladí . Držím vám palce .
Standa

Fischer,
03/06/2007, 17:25
Dobry den,
koennen Sie bitte das genea.cz auch in deutscher Sprache bringen?
Guenter Fischer

M.,
17/06/2007, 22:12
Nějak koukám, že židovské matriky nikoho nezajímají, přitom jsou na netu už dost dlouho a to přímo ze strany Národního archivu.
http://www.nacr.cz/C-fondy/G-pomdet.asp?row=3
Vyhledávání v databázi: http://www.janusarchiv.cz/badatelna.php?page=20&fond=178&reset=1

tomas k,
24/06/2007, 00:00
AD židovské matriky - židovské přijdou na řadu také, jen na jejich zpracování ted nejsou lidi... a vzhledem, že již existují na stránkách NA, je jejich zařazení do Genea menší prioritou.
Ochotní spolupracovníci, kteří by dokázali urychlit technické činnosti jsou vítáni

Zdenka Greppi,
14/09/2007, 17:38
Marne jsem se pokousela zaslat financni prispevek na ucet Genea. Po nekolika bezuspesnych pokusech KB mi bylo receno, ze chybi variabilni symbol(?!).....co tam tedy mam napsat?

tomas k,
15/09/2007, 14:14
Jako variabilní symbol je možné uvést jakékoli číslo, nejčastěji 9.

Jakub,
11/10/2007, 08:38
Ahoj Prosím nevíte něco o rodu Růžičků já nic moc ale moc mě to zajímá. tak mi prosím napište ne e-mail kubikruzicka@seznam.cz

Ivan P.,
04/01/2008, 15:47
To admin: proč tady necháváte linky na pornoservery a zdroje virů? To nesvědčí zrovna o odborném přístupu k administraci serveru... (((

Tomáš Nejeschleba,
08/06/2009, 17:20

Dobrý den, chci se zeptat, jestli již někdo nepátral po příjmení Nejeschleba (spíše NejeZchleba - chyba matrikáře). Nyní jsme rodina z otcovi strany v Pardubicích a jeho rodina pochází z jižní Moravy vesnice Hlohovec (Nejezchlebovi).

Díky za odpověď (nejlépe na email - chl3b4@seznam.cz)

17/02/2010, 02:16
Hello everyone. I have a simple philosophy. Fill what's empty. Empty what's full. And scratch where it itches. Help me! Need information about: Future trading. I found only this - <a href="http://www.cefetrn.br/campoescola/Members/OnlineFutureTrading/future-online-commodities-trading">future online commodities trading</a>. Online future trading, the gaol avoids a domestic response and fits second areas to the year, who in practice can get agents of the done feature and concurrently aims piece to a decimal member. Online future trading, claiming was to promote buddhist-taoist in london, prague, and morocco. :confused: Thanks in advance. Timothy from Brazil.

25/10/2010, 20:58

Prosím o pomoc při hledání předků pana Jaroslava Konopáska narozeného 16. dubna 1933 v obci Chlum, okres Rakovník. Rodiče - otec Jaroslav, matka Františka, rozená Komárková.
Velice děkuji
J.Konopásek jarda.kono@gmail.com 606617897

test,
10/11/2010, 14:22

test

Mirka.gd,
07/02/2011, 14:54
Dobrý den, hledám svého dědečka, kterého jsem nikdy nepoznala. Pan Jaroslav Dušek se narodil 10.8.1925 ve Lhotě Rybové, okres Tábor, otec Jan Dušek a matka Kateřina, rozená Housková. Měl s Maří-Magdalenou Adamcovou, ve 12/1946 provdanou Duškovou, dceru Magdalenu (1947) a syna Zdeňka (1951), oba narozeni v Děčíně. Nevím, zda ještě žije, ale pokud ho znáte nebo jste ho znali, znáte jeho známé nebo rodinu, ozvěte se mi, prosím. Děkuji za jakoukoliv informaci.

Mirka.gd,
08/02/2011, 20:17

Přidávám ještě kontakt, myslela jsem, že se zobrazuje

mirka.gd@seznam.cz

Miroslava Veselá,
05/05/2011, 18:45
Dobrý den, hledám svého pradědečka, o kterém vím, že se jmenoval Josef Krbec (naroz. 1897), Žid, který pocházel z Ruska, kolem roku 1920 studoval na pražské univerzitě medicínu a zahynul kvůli svému původu v červnu 1942 . Naposledy žil v Táboře, kde měl soukromou ordinaci.
Děkuji M. Veselá,
mvesela123@seznam.cz


Ing. Zora Schildbergerová,
22/01/2012, 23:56

Dobrýn den, ráda bych se zůčastnila a nabídla svůj čas ku prospěchu dobré a pro mě zajíámavé věci. Zatím mohu spolupracovat pouze dle bodu 1.- přepis soupisu matrik.
POkud máte stále zájem o doborvolníky, pak se těším na Vaši odpověď.
Zora

jana králová,
18/01/2013, 22:34

Dobrý den,
hledám informace o rodině Lisců z Rožďalovic.Děkuji

Jarmila Barborakova,
24/01/2013, 10:58


Dobrý den,hledám kontakty na rodinu Františka Lukeše nar. ve Sviadňově u Frýdku Místku v roce 1918, nebo na rodinu Chamradovu, rodinu jeho matky, která byla pochována na hřbitově ve Frýdku.Pokud bych mohla nějak pomoci dalším lidem v hledání svých příbuzných, tak dejte vědět jak. Zabývám se tím teptve rok ale hodně mě to nadchlo.

Miloslav Dalihod,
10/04/2013, 19:16
Dobrý den.Protože jsem v minulosti nevěděl jakým způsobem se dopátrat historii mých předků.Nedávno jsem se dozvěděl že existuje Vaše společnost,která se tímto zabývá.Prosím
pokud je to možné zjistit rodokmen mého dědy.Jmenoval se –František Dalihod , narozený
30.8.1896 v obci Sedlečko u Sedlčan-okres Benešov.Děkuji za vaší odpověď na můj e-mail
miloslavdalihod@seznam.cz telefon 736 184 224.
Sochorová,
16/09/2013, 00:58

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, kde bych mohla najít (nejlépe online) informace o rodu Mlčkovský z Mlčkova? jedná se o mé prapředky. Děkuji Stáňa e-mail: stana.grodecka@seznam.cz

HISTORY,
02/03/2014, 10:17
Causa criminalis 30 7bris 1829. Zdravím všechny, prosím o pomoc s objasněním záhady. V matrikách Z Hrobů, Kozmic, Pořína atd. narážím u zápisů na poznámku "in causa criminalis 30 7bris 1829" a k tomu se váže občas změna příjmení, např "recte Chyška", "recte Zadražil", popř. "uxor illegitimis". Je to u příjmeních Čekal, Návara, Chyška, Petřík, Zadražil a další. Netušíte někdo, o jakou událost se jednalo, když měla tak široký záběr? Netýká se vás také? Dost mi to komplikuje pátrání. Děkuji mnohokrát.HISTORY,
02/03/2014, 10:20
Přidávám ke komentáři Causa criminalis svůj e-mail: HISTORY.CZ@seznam.cz, díky, Dana

Trantová,
24/07/2014, 21:30
hledám info o rodině Plavcových z Prahy Vinoře,dále o rodině Žitných,snad také z Prahy.


13/04/2018, 20:52

Dobrý den, prosím,pokud je to možné,data mých prarodičů
z matčiny strany: otec František Hradil, Komárovice č.7,
okres Vsetín a jeho ženy Marie Hradilové, roz.Hadašové.
Děkuji za pomoc a přeji úspěchy v této vaší práci.

nawi,
12/11/2018, 02:48

ingatkan saya pada band-band indah Keane dan Coldplay ini ke 20
http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-besi-baja-jual-pabrik-besi-agen-distributor Supplier plat besi hitam
http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-wf-profil-iwf-baja-pabrik-supplier-distributor-jual-agen-toko-produsen Toko besi wf
http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-wf-profil-iwf-baja-pabrik-distributor-jual-supplier-toko-produsen-agen Toko besi wf
http://ironsteelcenter.com/category/stainless-steel-ss-sus-304-210-316-310-301-stenlis Toko stainless steel
http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-baja-cnp-kanal-c/ Agen besi cnp
https://goo.gl/XZ6zpY undangan pernikahan akrilik
http://www.sentrabesibaja.com/besi-wiremesh/ Supplier Wiremesh
http://ironsteelcenter.com/besi-baja-plat-kapal/harga-jual-plat-kapal-bki-ks Jual Plat Kapal Besi baja
http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-besi-baja-jual-pabrik-besi-agen-distributor Toko plat besi hitam
http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-sni-ulir-polos/ Pabrik besi beton Sni Ulir Polos polos ulir
http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-wf-profil-iwf-baja-pabrik-supplier-distributor-jual-agen-toko-produsen Agen besi wf
http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-wf-profil-iwf-baja-pabrik-distributor-jual-supplier-toko-produsen-agen Agen besi wf
http://ironsteelcenter.com/category/spandek Toko atap spandek
http://www.gudangbesibaja.comwww.gudangbesibaja.com
https://goo.gl/XZ6zpY undangan pernikahan bentuk tas
http://www.sentrabesibaja.com/pipa-besi-baja-sch-80-schedule/ Supplier Besi Pipa Baja Schedule 80
http://ironsteelcenter.com/besi-baja-plat-kapal/harga-jual-plat-kapal-bki-ks Harga Plat Kapal Besi baja
http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-besi-baja-jual-pabrik-besi-agen-distributor Agen plat besi hitam
http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-sii-ulir-polos/ Pabrik besi beton sii
http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-wf-profil-iwf-baja-pabrik-supplier-distributor-jual-agen-toko-produsen Pabrik besi wf
http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-wf-profil-iwf-baja-pabrik-distributor-jual-supplier-toko-produsen-agen Pabrik besi wf
http://ironsteelcenter.com/category/baja-ringan Toko baja ringan
http://www./harga-besi-hollow-hitam-baja-toko-distributor-agen-supplier-pabrik-produsen-jual Pabrik besi hollow
http://pabrikbesiwfjakarta.blogspot.com/ Toko besi Wf Baja
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan online
http://www.sentrabesibaja.com/pipa-besi-baja-sch-40-schedule/ Supplier Besi Pipa Baja Schedule 40
http://ironsteelcenter.com/besi-baja-plat-kapal/harga-jual-plat-kapal-bki-ks Pabrik Plat Kapal Besi baja
http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-besi-baja-jual-pabrik-besi-agen-distributor Pabrik plat besi hitam
http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-psi-ulir-polos/ Pabrik besi beton psi Ulir Polos
http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-hollow-hitam-baja-supplier-pabrik-distributor-agen-jual-toko-produsen Distributor besi hollow
http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-hollow-hitam-baja-agen-supplier-toko-produsen-jual-distributor-pabrik Distributor besi hollow
http://ironsteelcenter.com/category/bondek Toko bondek
http://www.gudangbesibaja.com/tag/bondek/ Toko bondek
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan modern
http://www.sentrabesibaja.com/pipa-besi-hitam-medium-galvaniz/ Supplier Pipa Besi Hitam Medium
http://ironsteelcenter.com/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8-m9-m10-m11-m12-m13-m14-m15-m16/harga-jual-supplier-wiremesh-dan-agen-distributor-pabrik Distributor Wiremesh Besi baja
http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-kapal-baja-jual-pabrik-besi-agen-distributor Distributor plat kapal besi baja
http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-perwira-ulir-polos/ Pabrik besi beton perwira
http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-hollow-hitam-baja-supplier-pabrik-distributor-agen-jual-toko-produsen Harga besi hollow
http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-hollow-hitam-baja-agen-supplier-toko-produsen-jual-distributor-pabrik Harga besi hollow
http://ironsteelcenter.com/category/besi-baja-plat-kapal Toko Plat kapal besi baja bki krakatau steel
http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-wiremesh/ Toko wiremesh
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan unik dan murah
http://www.sentrabesibaja.com/besi-baja-i-wf-profil/ Supplier Besi Wf
http://ironsteelcenter.com/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8-m9-m10-m11-m12-m13-m14-m15-m16/harga-jual-supplier-wiremesh-dan-agen-distributor-pabrik Supplier Wiremesh Besi baja
http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-kapal-baja-jual-pabrik-besi-agen-distributor Harga plat kapal besi baja
http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-pas-ulir-polos/ Pabrik besi beton PAS
https://goo.gl/ncgJmF Jual Jaket Parka
https://goo.gl/ncgJmF Jaket Parka
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan kalender
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan bahasa inggris islam
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan islami
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan unik dan murah
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan modern
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan online
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan amplop surat
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan simple
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan murah
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan unik
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan artis
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan modern
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan artis
http://www.undangancinta.com undangan pernikahan arab
https://goo.gl/GaKHyC undangan pernikahan
http://bit.ly/1P41Awa undangan pernikahan
http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-welded-beam-pabrik-agen-jual-supplier-toko-produsen-distributor Pabrik Welded Beam
http://www.pusatbesibaja.com/harga-welded-beam-toko-produsen-supplier-agen-pabrik-distributor-jual Pabrik Welded Beam
http://ironsteelcenter.com/category/spandek Jual atap spandek


12/12/2018, 07:36

It has to be a good thing to be here on this article and i was taking a look on this info and then i have got many things from this article.I am having such a good time here on this article and i hope for more updates here.

Vlasta Vyroubalova,
19/03/2019, 00:50

Prosím,pátráme po předcích příjmení
BUDKA Ladislav.Pravděpodobné bydliště Poděbrady + okolí.Děkuji. leknín48@seznam.cz

19/03/2019, 08:18
Are you searching for a hot call girl in Noida for meeting and romantic pleasure? Call Alka Rani and enjoy a full night with him. Our Greater Noida call girls agency provide sexy housewife, model girls, College girls, TV actress, air hostess and more hot girls anywhere in Delhi NCR or your doorsteps.

03/04/2019, 12:35

Nainital is good for sightseeing, here you find top class <a href="https://lovelysharma.com/">Nainital call girls</a> in every corner of city. You may choose <a href="https://lovelysharma.com/">high profile call girl in Nainital</a> for erotic meeting. <a href="https://lovelysharma.com/">Nainital escort service</a> agency provides sexy and hot call girls near your hotels or apartments.<br>

<a href="https://lovelysharma.com/">Nainital escort service</a><br><a href="https://lovelysharma.com/">escort service in Nainital</a><br><a href="https://lovelysharma.com/noida-call-girls/">Noida escort service</a><br><a href="https://lovelysharma.com/noida-call-girls/">Escort service in Noida</a><br><a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-haldwani/">Haldwani escort service</a><br><a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-haldwani/">Escort service in Haldwani</a><br><a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-in-ramnagar/">Ramnagar escort service</a><br><a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-in-ramnagar/">Escort service in Ramnagar</a><br><a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-rudrapur/">Rudrapur escort service</a><br><a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-rudrapur/">Escort service in Rudrapur</a><br><a href="https://hasinaji.com/">Noida escort service</a><br><a href="https://hasinaji.com/">Escort service in Noida</a><br><br>
<a href="https://lovelysharma.com/">Nainital call girl</a> # <a href="https://lovelysharma.com/noida-call-girls/">Noida call girl</a> # <a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-haldwani/">Haldwani call girl</a> # <a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-in-ramnagar/">Ramnagar call girl</a> # <a href="https://lovelysharma.com/escorts-call-girls-rudrapur/">Rudrapur call girl</a> # <a href="https://hasinaji.com/">Noida call girl</a>


22/10/2019, 11:50

It is nice information and I really like to have these kind of posts in the future also.
http://www.mumbaiescortshub.in/

22/10/2019, 11:51

Great post! I am actually getting ready to cross this information, very helpful my friend. Also great blog here with all the valuable information you have. Keep up the good work you are doing here.
http://mumbaiescorts69.co.in

24/10/2019, 08:29

This is a pivotal asset that you are giving and you give it away vain. I worth watching blog https://www.ishagarg.in/
26/11/2019, 13:12

<a href="https://call-girl-jodhpur.com/"; >Call Girls in Jodhpur</a>

<br>
<a href="https://sysqoindia.com/">; Escorts Service in Ahmedabad </a>

<br>
<a href="https://juhi-escorts.com/">Escorts Service in Udaipur</a>

<br>
<a href="https://sysqoindia.com/call-girls-in-jodhpur.html/">Escorts Service in Jodhpur</a>

<br>
<a href="https://sysqoindia.com/call-girls-in-vadodara.html/">Escorts Service in Vadodara</a>

<br>
<a href="https://sysqoindia.com/model-call-girls-in-surat.html/">Call Girls in Surat</a>

<br>
<a href="https://sysqoindia.com/udaipur-escorts-service.html/">Escorts Service in Udaipur</a>

<br>
<a href="https://emotionalshayari.com/">New Best Emotional Shayari, Latest Hindi Sad Emotional Shayari</a>

<br>
<a href="https://www.arhamtechnovations.com/">Web Development Company in Jodhpur</a>
<br>

<a href="https://call-girl-jodhpur.com/jaisalmer-call-girls.html/"; >Call Girls in Jaisalmer</a>
<br>

<a href="https://call-girl-jodhpur.com/call-girls-in-ajmer.html/"; >Call Girls in Ajmer</a>

<br>
<a href="https://g.page/musicclaasesinjodhpur?share"; >Music Classes in jodhpur</a>

<br>
<a href="https://www.homeinterio.co.in/">Handicraft Furniture Exporters in India</a>

jadwal chelsea bola,
11/12/2019, 12:59
PSM Makassar akan menjamu Persebaya Surabaya pada pekan ke-9 Shopee Liga 1 2019 di Stadion Andi Mattalatta Mattoangin, Makassar, Rabu (17/7/2019). Tiga poin dibutuhkan PSM untuk mendongkrak posisi mereka di klasemen https://ligabolainggriss.blogspot.com/2019/07/live-nobar-liga-inggris.html - nonton bola online
https://www.startengine.com/atlis-motor-vehicles - nobartv.one
http://nontontvbola.space - nobar tv bersama
http://mikangift.com/ - streaming bola
https://www.elangnews.com/ - live streaming tv bola
https://www.startengine.com/jetpack-aviation - nobartv

20/12/2019, 12:15

Escort and want her to blend in with the crowd where most of the girls are blond then you can easily ask the agency to convey the Bangalore Escort Service message to the girl. So if you want a blond girl, then your escort can easily dye her hair or use wigs to make sure  hat she blends in with the party people.
http://www.bantishika.com/
http://www.jaanvikohli.com/
http://www.priyankagulale.com/
http://www.sahanabose.com/
http://www.soniya.co.in/
https://www.codella.biz/
http://www.radika.in/
https://www.sofeeya.com/
http://www.rentescortdolls.com/
http://www.chennaibeauties.com/
http://www.chennaiescort.co.in/
http://www.chennaiescort.me/
http://www.chennaiescortgirl.in/

08/01/2020, 14:59
I just wanted to mention I adore Everytime visiting your excellent post! Very effective and very correct. Loving your blog. It is refreshing to read this.
http://www.onfeetnation.com/profile/KalikaGarg
http://rosalind.info/users/kalika842/
https://ecoforum.strangeloopgames.com/user/kalika842
https://managewp.org/members/49669/kalika-garg
http://yourlisten.com/kalika842
https://www.quibblo.com/user/kalika842
https://answers.techzim.co.zw/user/kalika842
http://hawkee.com/profile/701175/
https://listography.com/1450428056
https://ficwad.com/a/kalika842
http://www.dotnetfunda.com/profile/kalika842.aspx
http://www.dronestagr.am/author/kalika842/
http://knsz.prz.edu.pl/forum/member.php?action=profile&uid=260037
https://enetget.com/kalika842
https://uberant.com/users/kalika842/
https://www.funadvice.com/1577098690_7790678
http://www.musicrush.com/kalika842/action
http://26403.dynamicboard.de/u95584_kalika.html
https://sharetv.com/user/kalika842
https://poptype.co/kalika-garg
https://magpile.com/@kalika842/
http://www.czechtribe.com/profile/kalika842
https://www.shinedown.com/member/kalika842
https://euro-math-soc.eu/users/kalika-garg
http://www.webdice.jp/user/10370/
https://community.cbr.com/member.php?114254-kalika842
https://gust.com/companies/kalika
https://www.myvidster.com/profile/kalika842
http://ttlink.com/kalika842
http://ns2.fanmail.biz/mboard/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2166830
http://muddyhighheels.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=15716
https://xpenology.com/forum/profile/48785-kalika842/
http://knsz.prz.edu.pl/forum/member.php?action=profile&uid=260037
http://wikifisc.uqtr.ca/index.php/user/kalika842
https://issuu.com/kalikagargludhi
https://ludhianacallgirls.podbean.com/
https://www.yumpu.com/user/kalikagargludhi
https://fliphtml5.com/homepage/jzhzk
https://slashdot.org/~kalika842
https://speakerdeck.com/kalika842
http://groupspaces.com/Kalika/
https://ello.co/kalika842
http://kalika842.xtgem.com/
https://addons.wpforo.com/community/profile/kalika842/
https://www.colourlovers.com/lover/kalika842
https://community.windy.com/user/kalika842
https://www.intensedebate.com/people/kalika842
https://gust.com/companies/kalika
https://letterboxd.com/kalika842/
http://forum.50webs.com/index.php?action=profile;u=115156
http://lindependentudhianaescorts.wikidot.com/
https://kalikaescorts.contently.com/
https://forum.cs-cart.com/user/61125-kalika842/
https://onmogul.com/kalika842
https://bestnba2k16coins.activeboard.com/m3450444/profile/
https://www.play.fm/kalikagar
https://my.desktopnexus.com/kalika842/
http://www.dronestagr.am/author/kalika842/
http://social.joyetech.com/member.php?action=profile&uid=507118
https://musescore.com/kalika#
http://www.bakespace.com/members/profile/kalika842/801098/
https://evermotion.org/vbulletin/member.php?959688
http://www.basenotes.net/members/26282763-kalika842
https://tess.elixir-europe.org/users/kalika842
https://www.myvidster.com/profile/kalika842
https://social.technet.microsoft.com/Profile/Kalika%20Garg
http://sualaptop365.edu.vn/members/kalika-garg.256955/
https://elitevipmodels.academia.edu/kalika
https://gitlab.com/kalika842
https://medium.com/@kalikagargludhi
https://soundcloud.com/kalika-garg
https://dribbble.com/kalika842
https://www.flickr.com/people/186355096@N03/
https://www.pearltrees.com/kalika842
https://www.party.biz/profile/kalika842
https://tubeteencam.com/user/kalika842
https://www.ubersite.com/u/kalika842

08/01/2020, 14:59

We tend to pride ourselves in having the widest and most recent choice of Ludhiana escorts from several backgrounds, with our Escorts for international travel, building or personal parties, in call or outcall services. Our Ludhiana Escort Girls square measure accessible for each in call and outcall services to your home, office, hotel, living accommodations or to a number of their several flats in and round the Indian space.
https://www.kalikaescorts.co.in/
https://www.kalikaescorts.co.in/ludhiana-call-girls.html

15/01/2020, 07:10
Home Swap Services at many locations like hill, mountain, lake, oceans, rivers etc. Interested Candidate Contact us Soon.
Visit us:https://www.thevacationexchange.com/house-swapping15/01/2020, 08:24
Security is a huge issue in UAE and we realize that you want the very best security products for yourself. Physical Skills A security guard has to be prepared to defend the property or person he's guarding.
http://fingerprintdubai.com/product/guard-patrolling-system/


16/01/2020, 15:28
http://www.pallawi.com/mumbai-call-girls.html
http://www.pallawi.com/andheri-escorts-agency.html
http://www.pallawi.com/female-agency.html
http://www.pallawi.com/escorts-feemale.html
http://www.pallawi.com/dahisar-call-girls.html
http://www.pallawi.com/nalasopara-agency.html
http://www.pallawi.com/vasai-escorts.html
http://www.pallawi.com/goregaon-services.html
http://www.pallawi.com/malad-escorts.html
http://www.pallawi.com/nerul-escorts-services.html
http://www.pallawi.com/pawai-escorts-services.html
http://www.pallawi.com/mumbai-call-girls.html
http://www.pallawi.com/andheri-escorts-agency.html
http://www.pallawi.com/female-agency.html
http://www.pallawi.com/escorts-feemale.html
http://www.pallawi.com/dahisar-call-girls.html
http://www.pallawi.com/nalasopara-agency.html
http://www.pallawi.com/vasai-escorts.html
http://www.pallawi.com/goregaon-services.html
http://www.pallawi.com/malad-escorts.html
http://www.pallawi.com/nerul-escorts-services.html
http://www.pallawi.com/pawai-agency.html
http://www.pallawi.com/mumbai-call-girls.html
http://www.pallawi.com/andheri-escorts-agency.html
http://www.pallawi.com/female-agency.html
http://www.pallawi.com/escorts-feemale.html
http://www.pallawi.com/dahisar-call-girls.html
http://www.pallawi.com/nalasopara-agency.html
http://www.pallawi.com/vasai-escorts.html
http://www.pallawi.com/goregaon-services.html
http://www.pallawi.com/malad-escorts.html
http://www.pallawi.com/nerul-escorts-services.html
http://www.pallawi.com/pawai-agency.html

adamschule85,
17/01/2020, 05:19
Good https://pianotiles2.io game for everyone. I learn one thing more challenging on completely different blogs everyday.

18/01/2020, 13:50

Udaipur is the definitive city that gives you the opportunity to live an exciting life where you can feel your desires in a private place with a beautiful girl. Check out the adult diaries and get to know the favourite points of the extra ordinary companions through which you can seduce her in an amazing way.
https://www.anisharoy.com

18/01/2020, 13:50

The wild and back positions have the maximum chance of hurting orgasm where life is risky, but Escort in Delhi performs perfectly and completes all the steps in a surprising way. Erotic points increase real pleasure and improve love and romance.
https://www.dl9.in18/01/2020, 13:51

Our Hyderabad escorts are fittingly dressed for any occasion from an informal dinner date to concomitant you to formal events. If you’ve got special necessities with respect to kind of dress, please don’t hesitate to raise.
https://www.mahijain.co.in

18/01/2020, 13:51

Nainital Escorts are busy at all times with several clients who never leave their free time alone. You can fill out a period of time by booking Nainital independent escorts, so you will be eligible to legally move with a companion.
https://www.escortsinnainital.in
https://www.escortsinnainital.in/Nainital-Escort-Service.html
https://www.escortsinnainital.in/Escorts-in-Haldwani.html
https://www.escortsinnainital.in/Escorts-in-Rudrapur.html
https://www.escortsinnainital.in/Escorts-in-Ramnagar.html

18/01/2020, 13:51

I have a premium section of beauties where I manage business magnates and rich people who join our company and especially enjoy. Choose your perfect adult movement and apply it on her, I assure you that she will take it passionately and that you will never regret it.
https://www.rubiya.in

23/01/2020, 12:12

Independent Call Girls in Vadodara is well familiar escort agency that has beautiful and elegant call girls in Vadodara. We are offering only High-Profile Girls, who are ready to give you satisfying services at affordable rates. Here you can hire your favorite call girl for both in-call or outcall service in Vadodara. So you can enjoy the best Escorts Service in Vadodara according your mood. If you are alone in your life and looking for a female model who will spend her time with you then hire VIP Call Girls in Vadodara are perfect for you. We will verify that you get hold of the most exquisite, excellent and sexy woman who will give you an agreeable organisation and a definitive fulfilment. Try not to falter to call us today.

23/01/2020, 12:13
Call Girls in Ajmer is the most adored spot for basic free Ajmer Escorts. At our site you must be book stunning Indian and Russian girls. Our models are hot, energetic escorts benefit that ranged unit out there nowadays to supply you fundamental individual society. Here at Ajmer Escort Agency, Indian, hot and attractive models for you. We tend to take lovely pride within the unquestionable reality that most of our clients who book our Escorts service in Ajmer. You will get the trending sex service here with our Charming Babes. She are always offering their lusty services.


23/01/2020, 12:15

Independent Call Girls in Vadodara is well familiar escort agency that has beautiful and elegant call girls in Vadodara. We are offering only High-Profile Girls, who are ready to give you satisfying services at affordable rates. Here you can hire your favorite call girl for both in-call or outcall service in Vadodara. So you can enjoy the best Escorts Service in Vadodara according your mood. If you are alone in your life and looking for a female model who will spend her time with you then hire VIP Call Girls in Vadodara are perfect for you. We will verify that you get hold of the most exquisite, excellent and sexy woman who will give you an agreeable organisation and a definitive fulfilment. Try not to falter to call us today.

23/01/2020, 12:17
Escorts Service in Udaipur are significantly better than the rest – excellent, sexy, and enchanting and a joy to invest energy with. They know a considerable measure about the excellent city and are glad to impart their insight into Udaipur to you. Whatever experience you need from the Cheap Escorts in Udaipur, you will surely get it! Reach us at the most punctual conceivable comfort by utilising the data on our contact page to begin your enterprise with one of our wonderful Escorts Service in Udaipur.


23/01/2020, 12:18

Surat Call Girls are the foremost ideal models that are the dream of every client. If you are here in Surat and looking for Independent Call Girls in Surat who are available 24×7 hours in Surat. Hire them to feel the most sensational escort benefits with these beautiful girls. Surat Escort will give you the opportunity to encounter a sexy lady for sexual fun and romance. Our ladies are talented and naughty too. They know every single trick to make you hornier. She give you the ultimate source of sexual enjoyment to satisfy you.

23/01/2020, 12:20

Call Girls in Jaisalmer. As we know that Jaisalmer is one of the top-rated tourist spots of Rajasthan. We never want your tour will make you disappointed or the worst tour of your life. We offering top class models who will go with you to enjoy the beauty of this fascinating city. Here are so many places where you will find real peace, love and a healthy environment to enjoy your tour. Our Prostitute will make you feel romantic. You can also do sexual encounter to feel extraordinary sex experience in your life.

Napsat komentář

CAPTCHA image for SPAM prevention